Çeyiz Setleri

8 Ürün Listeleniyor

Mutfak çeyiz setleri nedir ?

Mutfak çeyiz setleri, genellikle evlilik öncesi hazırlanan çeyizlerin bir parçası olan, yeni evli çiftlerin mutfakta ihtiyaç duyabilecekleri temel mutfak gereçlerinin bir arada bulunduğu setlerdir.

Bu setler genellikle tenceretencere ve tava setleri, tava, çaydanlık, kahve makinesi, tost makinesi, blender, mikser, bıçak takımı, çatal kaşık takımı, bardak, çay bardağı, fincan, tabak, tuzluk, baharatlık, peçetelik, mutfak havlusu gibi birçok mutfak eşyasını içermektedir.

Mutfak çeyiz setleri, genellikle markaların farklı ürünlerinden oluşan setlerdir ve tasarımları ve içerikleri markalara göre değişebilmektedir. Bu setler, çiftlerin yeni evlerine taşınırken mutfakta ihtiyaç duyabilecekleri temel eşyaların bir arada bulunması açısından oldukça kullanışlıdır.

Mutfak çeyiz setleri, çiftlerin bütçesine göre farklı seçenekler sunabilmekte ve aynı zamanda düğün hediyesi olarak da tercih edilebilmektedir.

Mutfak çeyiz listesinde neler olmalı?

Mutfak çeyiz listesi, evlenen bir çiftin mutfak ihtiyaçlarına uygun olarak oluşturulmalıdır. İşte mutfak çeyiz listesi için öneriler:

 1. Tencere ve Tava Seti: Bir çiftin, farklı ölçü ve amaçlar için uygun boyutlarda tencere ve tavaya ihtiyacı vardır.

 2. Bıçak Seti: Çeşitli boyutlarda bıçaklar, kesme tahtası ve bıçak bileme taşı gibi aksesuarlarla birlikte bir bıçak seti mutfakta olmazsa olmazdır.

 3. Mutfak Gereçleri: Mutfakta kullanılan farklı amaçlar için spatula, kepçe, çırpma teli, ölçü kabı, fırça, rende, mandolin, zester ve el blenderı gibi mutfak gereçleri, yemek hazırlamak için gerekli araçlardır.

 4. Düdüklü Tencere: Düdüklü tencere, zaman ve enerji tasarrufu sağlayan bir cihazdır. Özellikle pratik bir şekilde yemek pişirmek isteyenler için idealdir.

 5. Çaydanlık ve Kahve Makinesi: Kahve ve çay severler için, kahve makinesi ve çaydanlık olmazsa olmazlardandır.

 6. Blender: Smoothie, çorba, sos ve diğer yemeklerin hazırlanması için bir blender oldukça faydalıdır.

 7. Fırın Tepsileri ve Kek Kalıpları: Pişirme gereçleri arasında, fırın tepsileri ve kek kalıpları da vardır. Farklı boyutlarda ve şekillerdeki kalıplar, çeşitli tatlı ve tuzlu tariflerin hazırlanmasına olanak sağlar.

 8. Yemek Takımı: Gerekli sayıda yemek takımı, özellikle davet ve misafir ağırlama durumlarında kullanılabilir.

 9. Bardak ve Kadeh Seti: Farklı boyutlarda ve amaçlar için uygun bardak ve kadeh setleri, özellikle evde ağırlama yapmak isteyenler için önemlidir.

 10. Mutfak Havlusu ve Eldiveni: Mutfak havlusu ve eldivenleri, yemek hazırlarken kullanılabilecek en önemli aksesuarlardan biridir. Çeşitli boyutlarda ve kalitelerde bulunabilirler.

 11. Mutfak Örtüleri: Mutfak masası için uygun boyutlarda mutfak örtüleri de, mutfak çeyiz listesi için önemli bir parçadır.

 12. Tuzluk ve Biberlik: Yemekleri lezzetlendirmek için, tuzluk ve biberlik seti, mutfakta bulunması gereken eşyalardandır.

En popüler ve kaliteli çetiz setleri sürekli yenilenen stoklarla evcimoda. Çeyiz setlerini kupon indirimleri ve kampanya indirimleri ile evcimo'dan satın alabilirsiniz. Evcimo'da Hisar, Korkmaz, Neva ve diğer markaların çeyiz setleri bulunmaktadır. Ücretsiz kargo avantajıyla evcimodan çeyiz seti siparişi verebilirsiniz.

 

Müşteri Hizmetleri0 850 840 45 52
Güvenli Alışverişevcimo